NYSA

Atölyeler

New York Sanat Akademi Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler olmak üzere 3 ana dalda Tiyatro Oyunculuk Eğitimi vermektedir.

 
7.jpg
Yaratıcı Drama (7-9 yaş)

Yaratıcı Drama sınıfımız 7 ve 10 yaşındaki öğrencilerimiz için oluşturulmuştur. Sınıfın en yüksek kapasitesi 8 kişidir. Oyunculuktan ziyade 'kişisel beceri' ve 'kendini ifade etmek' üzerine yoğunlaşan bu atölyemiz haftanın bir günü iki saatten oluşmaktadır.

 
Çocuk Tiyatrosu (9-13 yaş)

Çocuk Tiyatrosu sınıfımız 10-13 yaş arasındaki öğrencilerimiz için oluşturulmuştur. Sınıfın en yüksek kapasitesi 14 kişidir. Temel Oyunculuk Eğitiminin yanında sene sonunda sahnelenmek üzere bir oyunun prova süreci takip edilmektedir. Bu atölyemiz haftanın bir günü iki saatten oluşmaktadır.

6.jpg
5.jpg
Hazırlık Sınıfı (13-14 yaş)

Hazırlık sınıfımız 13 ve 14 yaşındaki bireyler içindir.  Gençliğe geçişin yaşandığı ve sanat eğitiminde 'ara yaş' olarak değerlendirilen bu grubumuz 'Gençlik Tiyatrosu' için ön hazırlık sınıfıdır. Akademik eğitime hazırlanan öğrencilerimiz için 'Konsantrasyon ve Disiplin' çalışmaları ile öne çıkmaktadır. Sınıfın en yüksek kapasitesi 10 kişidir. Ön Eğitimin verildiği bu atölyemiz haftanın bir günü iki saatten oluşmaktadır.

Gençlik Tiyatrosu (15-25 yaş)

Gençlik Tiyatromuz 15-25 yaş arasındaki bireyler içindir ve Akademik Eğitim uygulanmaktadır. Eylül ve Ocak aylarındaki yetenek sınavı ya da ön mülakatla öğrenci alımı yapan bu atölyemiz 1, 2 ve 4 yıllık eğitimden oluşmaktadır. Temel Oyunculuk Eğitimi ile başlayan atölyemiz İleri Derece Oyunculuk, Gerçekçi Oyunculuk ve Mikro Oyunculuk ile sürecini tamamlamaktadır. 4 Yıllık eğitimini tamamlayan öğrenilerimiz CS12 Uluslararası Sanatçı Sertifikasına sahip olmakta ve kadromuza katılma şansı elde etmektedirler.

_MG_9746.JPG
A1 (8).jpg
Yetişkin Tiyatrosu (25 yaş üstü)

25 yaş ve üstü bireyler için geçerli olan Yetişkin Tiyatromuz hobi amaçlıdır ve Temel Oyunculuk Eğitiminin yanında sene sonunda sahnelenmek üzere bir oyun provası gerçekleştirmektedir. Atölyemiz haftanın bir günü iki saatten oluşmaktadır.

Konservatuara Hazırlık

Güzel Sanatlar Fakültelerinin ve Konservatuarların Tiyatro Oyunculuk Bölümüne girmek isteyen gençlerin ön hazırlık için eğitim aldığı atölyemizdir. Bu atölyemiz 10, 15  ve 20 derslik programlardan oluşmaktadır. Öğrencinin girmek istediği okulun programına göre oyunculuk eğitimi verilmektedir.

Bir Sahne üzerinde Aktris